از بین بردن ترک های پوستی

از بین بردن ترک های پوستی

استرچ مارک یا استریا همان ترک های پوستی هستند که به علل بسیار زیادی ایجاد می شوند . یکی از این علل چاقی و لاغری های پی در پی و کش آمدن پوست در مدت زمان اندک است . به عنوان مثال در دوره بارداری به علت افزایش حجم شکم در بازه زمانی کم ، بسیاری از زنان با مشکل بروز ترک های پوستی مواجه شده و و حالت پوست بعد از زایمان به همان شکل باقی ماند . به منظور از بین بردن ترک های پوستی تکنیک های متفاوتی وجود دارد .

از بین بردن ترک های پوستی

علل بروز استریا

همانگونه که پیشتر گفته شد ، استریا در اثر کشش پوست یا افزایش حجم آنی بخش های زیر آن به وقوع می پیوندد . که به این ترتیب ، لایه درم و اپیدرم دستخوش کمبود بافت سلولی شده و منظره ای ناهماهنگ بر روی پوست پدید می آید .

علت دیگر سبک غلط زندگی و عادات تغذیه ای ناصحیح است . که با کشش پوست بافت و لایه کلاژن دچار ضعف شده و چرخه ساخت کلاژن دچار اختلال می شود بنابراین به این لایه آسیب هایی وارد خواهد شد ترک های ایجاد شده در ابتدا به رنگ قرمز و صورتی ظهور کرده و سپس استریا با ظاهری متضاد با رنگ طبیعی پوست بروز می کند . از بین بردن ترک های پوستی با جایگزینی بافت های سلولی از دست رفته این امکان وجود دارد که ظاهری پوست هموار و مسطح و طبیعی شود .

ساختار پوست

پوست از سه لایه اصلی متشکل است . اپیدرم ، درم  و هایپودرم .

درمان

ترک های پوستی یا استریا موجب می شوند که شما حس خوبی نسبت به ظاهر خود نداشته باشید . برای از بین بردن ترک های پوستی با کمک تکنیک های نوین و به واسطه پیشرفت علم امکان مناسب ترین راه ها عبارتند از لیفت ، هایفوتراپی ، عمل کربوکسی تراپی که به شکل موثری می توانند ضایعات پوستی و مشکلات ساختاری استریا را درمان کرده و وضعیتی متعادل . طبیعی به پوست ببخشند. در روش کربوکسی تراپی بافت های لایه درم تحریک به کلاژن سازی شده و شرایط پوست حالتی یکنواخت و متعادل به خود می گیرد . با کمک لیفت پوست می توان پوست هر ناحیه از بدن به ویژه شکم را برای زنانی که سابقه زایمان طبیعی داشتند مورد کشش قرار داد و از چین و شکن و ترک های بدمنظره آن کاست .

سایر خدمات دکتر مهدوی :

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دکتر شبنم مهدوی .

درباره نویسنده

پاسخ