تزریق چربی

تزریق چربی

دکتر شبنم مهدوی می گوید یکی از مشکلات که امروزه افراد به دنبال بهبود آن هستند چین و چروک و کم شدن پوست است موارد دیگری وجود دارد که با استفاده از روش های مختلف می توان آن ها را درمان کرد مانند
• خط خنده
• خط اخم
• چین و چروک

دکتر شبنم مهدوی دکتر پوست ، مو و زیبایی است که شما عزیزان برای برقرای ارتباط می توانید با شماره های ۲۲۴۰۹۰۶۴_۲۲۴۰۹۴۰۲ تماس حاصل فرمایید .

هنگامی که چروک های عمیق رخ نداده باش می توان با تزریق بوتاکس یا روش میکرودرم تا حدودی بهبود داد اما در صورتی که چروک ها عمیق شود می توان از روش تزریق فیلر استفاده کرد زیرا در این روش با پر کردن قسمت های عمیق ایجاد شده به بهبود کمک می کند روش دیگر تزریق چربی است که در این روش از قسمتی از بدن بافت چربی برداشته و به قسمت دیگر پیوند زده می شود .

تزریق چربی

تزریق چربی

کاربرد تزریق چربی

تزریق چربی علاوه بر برطرف کردن چین و چروک می توان از روش های مختلفی مانند
1. حجیم کردن لب ،گونه ، چانه
2. پر کردن گودی زیرچشم
3. برجسته کردن باسن
4. جوانسازی و شفاف سازی دست
5. جوانسازی و کاهش عروق زیر پوست
6. برای پر کردن جای اسکار

از چه قسمت هایی چربی بداشته می شود؟

به طور کل چربی از ناحیه ای از بدن برداشته می شود که با استفاده از رژیم غذایی کم یا زیاد نشود معمولاً بهترین قسمت ها می توان به خارج ران و باسن اشاره کرد، از دیگر نقاطی که برای برداشتن چربی استفاده می کنیم رانها ، پهلوها ، کنار زانوها و زیر شکم است .بهتر است برای نتیجه مطلوب 2 تا 4 بار این عمل تکرار شود تا درمان آن موثر تر باشد پزشکان می توانند چربی را یک بار از بدن فرد بکشند و برای جلسات بعد فریز کنند ویا هر جلسه تزریق چربی به صورت تازه بکشند و استفاده کنند .

استقبال تزریق چربی

از آنجایی که تزریق چربی از بافت بدن خود فرد گرفته می شود احتمال هر گونه ضرر و آسیب وجود نخواهد داشت از دیگر علت هایی که با استقبال خیلی از افراد قرار گرفته دوام و ماندگاری آن می باشد و به هیچ عنوان زیر پوست جابه جا نخواهد شد.

دوره نقاهت و عوارض تزریق چربی

حدود 2 هفته تخمین زده شده تا از تورم آن کاسته شود.تزریق چربی دارای عوارض بسیار کمی می باشد مانند کبودی ، نامنظمی ، بروز کیست که بعد از مدت زمان کوتاه برطرف خواهد شد.

جدی بگیریم

1. بعد از انجام تزریق چربی توصیه می شود به هیچ عنوان به ناحیه تزریق شده دست نزنید زیرا امکان دارد جا به جا شود
2. برای پیشگیری از عفونت از آنتی بیوتیک استفاده شود
3. انجام حرکات سنگین ورزشی حداقل تا 10 روز ممنوعیت دارد.
4. تا 3 هفته از قرار گرفتن نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
5. استفاده از فضای گرم مانند سونای خشک وبخار ممنوع می باشد.

تزریق چربی به گونه

تزریق چربی به گونه

آناتومی بافت چربی

طبق اطلاعات پزشکی نشان داده شده که چربی نوعی بافت پرخون است که از نظر متابولیک بسیار فعال می باشد که علاوه بر ساختاری که دارد موجب ذخیره سازی انرژی نیز می شود .

پزشک برای استفاده از چربی نیاز است به وسیله لیپوساکشن چربی مورد نیاز را تخلیه کند و بعد از مرحله ی جداسازی و تصفیه به صورت مجدد به بدن بیمار تزریق کند .

مزایای تزریق چربی

  • تزریق چربی مناسب برای افرادی است که دارای چین و چروک های عمیقی هستند
  • تزریق چربی پوست را شاداب می کند و موجب جوانسازی پوست می شود .
  • مناسب برای پوست های حساس زیرا هیچگونه حساسیتی از خود نشان نمی دهد زیرا هر فرد چربی خودش به خودش تزریق می شود .
  • تزریق چربی می تواند به تنهایی مفید برای پوست های افتاده باشد و بعد از تزریق شما می توانید لیف پوست را به خوبی متوجه شوید .

مراحل تزریق چربی

در گام اول : مرحله برداشت است ابتدا ناحیه ای که قرار است تزریق چربی برداشت شود را ضد عفونی می کنیم و با استفاده از بی حسی موضعی ناحیه مورد نظر را بی حس می کنیم و از طریق سرنگ و کانول های مخصوص چربی را استخراج می کنیم که در واقع عملیات لیپوساکشن انجام می دهیم .

در گام دوم : مرحله دوم پالایش چربی است در این مرحله باعث می شود مایع چربی و چربی از هم جدا شود در واقع عمل تصفیه سازی چربی نیز می گویند .

در گام سوم:مرحله ی تزریق است ما با استفاده از ضدعفونی کردن تزریق انجام می شود .

تزریق چربی به چانه

تزریق چربی به چانه

تزریق چربی به چانه

تزریق چربی به چانه باعث حجیم کردن و فرم دادن چانه می شود پزشک با توجه به تجربه ای که دارد می تواند با تزریق چربی صورت را زاویه دار کند و شکل زیبایی به صورت دهد.

چه کسانی مناسب برای تزریق چربی هستند ؟

  • افرادی که دارای چانه های کوچکی هستند
  • افرادی که تمایل دارند چانه شان زاویه دار شود .

یکی از سوال هایی که بیشتر افراد از پزشک خود می پرسند درباره ی تزریق ژل و چربی به چانه است و اینکه کدام یک مناسب تر است ؟ بهتر است بگوییم که تزریق ژل و چربی به چانه را می توانیم برای همه افراد استفاده کنیم و شما عزیزان می توانید با مراجعه به پزشک و معاینه کامل نظر پزشک را درباره ی صورت خود بپرسید و این که برای صورت شما کدام روش بهتر است به هر حال هر دو روش باعث حجیم شدن چانه می شود و می تواند فرم و چهره ی شما را تغییر دهد .

روش تزریق ژل و چربی در چانه

معمولاً ژل هایی که به چانه تزریق می شود می تواند به صورت موقت ، نیمه موقت و دائمی باشد و معمولاً پزشکان برای تزریق از روش موقت استفاده می کنند .روش موقت در تزریق ژل به چانه حدود یک سال دوام دارد و قابل اصلاح است .و بعد از این مدت ژل چانه شما کم می شود و دوباره به حالت اولیه خود باز می گردد و نیاز است که دوباره تزریق ژل انجام شود .

در روش تزریق چربی به چانه معمولاً پزشک از بدن خود فرد چربی استخراج می کند و پس از مرحله ی جداسازی و تصفیه کردن به صورت مجدد به خود بدن فرد تزریق می شود تزریق چربی هیچ گونه حساسیتی را برای فرد ایجاد نمی کند زیرا چربی خود بیمار است و دارای ماندگاری بالایی است .

بهتر است بدانید روش تزریق ژل و تزریق چربی برای حجیم کردن چانه جزء روش های پر طرفدار محسوب می شود که شما عزیزان با یک هزینه کم و مدت زمان کوتاه می توانید تغییرات چشمگیری را مشاهده کنید .

آیا تزریق نیاز به بیهوشی دارد ؟

خیر تزریق با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود .

از چه قسمت هایی از بدن چربی استخراج می شود ؟

مناسب ترین قسمت های برداشت چربی عبارتند از : قسمت زیرین شکم ، پهلو ، ران ، قسمت داخلی زانو و باسن است .

تزریق چربی چه مدت زمان می برد ؟

تزریق چربی بین 1 تا 3 ساعت زمان می برد و بستگی به محل مورد نیاز تزریق می خواهد بشود و حجم تزریق دارد .

درباره نویسنده

پاسخ