تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

امروزه افراد بسیار زیادی در پی یافتن روشی موثر برای برجسته سازی لب هایشان هستند راهکارهای برجسته کردن لب ها از دیدگاه علم پزشکی بسیار متنوع و اثربخش است یکی از این راهکارها ، تزریق ژل لب می باشد .

تزریق ژل لب

در مطب خانم دکتر شبنم مهدوی کلیه درمان های موثر  و زیبایی ارائه شده و می توان گفت ژل لب یکی از روش های زیبایی بسیار راحت و کم تهاجمی برای بیماران است . طبق نظر پژوهشگران و محققین دانش پزشکی و آناتومی ، گونه و لب های برجسته یکی از عوامل مهم در زیبایی چهره و افزایش جذابیت هستند .

نوع ژل های تزریقی

عموما ژل های فیلر که در پزشکی زیبایی مورد استفاده قرار میگیرند ، دو نوع می باشند :

ژل های کوتاه مدت

این نوع ژل نیاز به ترمیم و تمدید در دوره های 6 ماهه دارد و جنس آنها می تواند از بافت هیالورونیک اسید باشد . هیالورونیک اسید ماده ای است که در بدن وظایف متعددی به عهده دارد این ماده از آنجایی که هماهنگی بیشتری با ساختار بدن دارد ، در ترکیب ژل های تزریقی جایگذاری شده و بیش از سایر مواد با پوست انطباق پذیری دارد . این ماده بنا بر ویژگی های موثر و طبیعی خود ، گزینه مناسبی برای تزریق ژل لب خواهد بود . ماده دیگر CaHa بوده که نزدیک به 8 تا 15 ماه دوام دارد .

ژل های طولانی مدت

این مواد شیمیایی بوده که پس از استریل شدن و آمادگی برای تزریق به بدن ، مورد استفاده قرار می گیرند . ممکن است این ماده به دلیل شیمیایی بودن ، عواقب یا عوارضی را برای بیمار منجر شود .

چگونگی تزریق ژل

حجم مورد نظر برای برجستگی لب ها در جلسات مشاوره معین شده و نیازهای بیمار امکان سنجی می شود . پس از آن پزشک با استفاده از سرنگ های مخصوص ، میزان ژل مورد تایید را به نقاط موثر لب تزریق می کند ؛ انتخاب نقطه مناسب برای تزریق لب اهمیت بسیار زیادی دارد و علاوه بر این عمق ورود سوزن به زیر پوست می تواند کیفیت کار را رقم بزند.

بعد از تزریق ژل لب

بیمار بعد از تزریق ژل لب می تواند به راحتی به خانه برگشته و حتی خود رانندگی کند . لازم است برای خروج از مطب یک گاز استریل را بر روی لب ها قرار دهید تا سوراخ های تازه و ریزی که سرنگ ایجاد کرده است عفونی نشوند . پس از آن که محل زخم های ریز ترمیم شد ، دیگر مانعی برای فرد وجود ندارد و خطری او را تهدید نمی کند ولی لازم است مراقبت های پس از تزریق ژل لب را طبق توصیه پزشک خود رعایت نمایید .

تزریق ژل به لب (5)

تزریق ژل به لب (5)

اقدامات قبل از تزریق ژل لب

 • استفاده از داروهای مانند آسپرین ،ویتامین E ، سیر ، جنسینگ از دو هفته قبل از جراحی ممنوع است .
 • استفاده از بروفن و الکل از دو روز قبل از جراحی ممنوع می باشد .

مزایا تزریق ژل

 • تزریق ژل موجب جوانسازی پوست می شود و چروک های که بر روی پوست صورت به وجود آمده را می توان از طریق تزریق ژل از بین برد .
 • موجب حجم دهی در ناحیه هایی که نیاز به تزریق ژل است می شود مانند لب ، سینه و ..

عوارض تزریق ژل لب

عوارض تزریق ژل به صورت موقتی است که این عوارض را می توان به صورت کبودی ، قرمزی ،تورم به مدت کوتاه مشاهده کرد که نهایتاً بعد از دو یا سه روز از بین می رود توجه داشته باشید بعد از تزریق ژل شما باید هر چند ماه یکبار آن را تمدید کنید و در صورتی که از تزریق ژل منصرف شدید می توانید دیگر تمدید نکنید .

هزینه تزریق ژل

هزینه تزریق ژل با توجه به نوع انتخابی شما بستگی دارد شما می توانید با مراجعه به پزشک و نوع برندی که انتخاب می کندی از قیمت دقیق مطلع شود .

توجه داشته باشید ژل ها به صورت موقتی هستند که موجب حجم دهی یا فرم دهی می شوند و معمولاً بین 4 تا 6 ماه نیاز به تمدید مجدد دارند .

بهترین مارک ژل برای تزریق ژل لب

برند های آمریکایی ،اروپایی ،چینی از برند هایی محسوب می شوند که در تزریق ژل استفاده می شوند و این شما هستید که تصمیم می گیرید از چه برندی استفاده کنید در حال حاضر برند های موجود عبارتست از :

 • برند ژوویدرم (آمریکا )
 • برند استایلج (فرانسه )
 • برند تئوسیال (سوئیس )
 • برند بلترو (آلمان)

برند های نام برده شده جزء برند هایی است که نسبت به دیگر برند های تزریق ژل گران تر است و دارای تاییدیه های بین المللی هستند .نوع دیگر از برند ها ،برند های ارزان تر هستند که دارای تاییدیه وزات بهداشت در داخل ایران هستند و اگر ژلی خیلی قیمتش ارزان بود بدانید که تاییدیه وزارت بهداشت را ندارد و بهتر است از این دسته از ژل ها استفاده نکنید تا سلامتتان با مشکل رو به رو نشود توجه داشته باشید از نکات بسیار مهم این است در بعضی از مارک های تزریق ژل فقط برای تزریق ژل لب استفاده می شود و در برخی دیگر هم برای تزریق گونه استفاده می شود .

حجیم کردن لب با ژل های دائمی

یک سری از ژل های هستند که بسیار ماندگار هستند که به آن ها ژل های دائمی می گویند این ژل ها بسیار وسوسه انگیز هستند اما تزریق آن ها توصیه نمی شود زیرا باعث به دلیل ثابت بودن باعث عفونت می شود و به هیچ وجه قابل جذب نیستند. بهتر است از ژل هایی استفاده شود که قابل جذب هستند .

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

 • بعد از تزریق ژل توصیه می شود که فرد از غذاهایی که پر نمک هستند خودداری کند زیرا باعث می شود ورم دیرتر خوابیده شود .
 • برای تزریق ژل شما می توانید هر زمانی که لازم باشد ژل تزریق کنید.
 • هر گونه کبودی و ورم طبیعی است بعد از مدت کوتاهی از ورم و کبودی کاسته می شود .
 • تحت هیچ عنوان محدوده تزریق شده را ماساژ ندهید .
 • از گذاشتن کیسه گرم بر روی ناحیه ی تزریق خودداری کنید .
 • از مصرف الکل در روز تزریق ژل خودداری کنید .
 • از برنزه کردن در روز تزریق ژل خودداری کنید.
 • بهتر است برای کاهش ورم و کبودی در ناحیه ی تزریق شده از کمپرس یخ استفاده کنید .

سایر خدمات دکتر مهدوی :

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دکتر شبنم مهدوی .

درباره نویسنده

پاسخ