تزریق PRP

تزریق PRP

تزریق PRP چه کاربردی دارد ؟یکی از سوال های طی مطالعات فراوان و پژوهش های بسیاری از پزشکان، روش بسیار کارامدی با نام PRP ، به وجود آمده که در زمینه هایی همچون فیزیوتراپی، جراحی پلاستیک و جراحی دندان جهت بهبود زخم های ناشی از آنها مورد توجه قرار گرفته است. به علاوه این روش درمانی در بسیاری از کلینیک های زیبایی جهت جوانسازی پوست و مقابله با چین و چروک استفاده می شود. پی آر پی در نازایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد که از حوصله این مطلب خارج است. درمان ریزش مو با تزریق PRP نیز بسیار رایج بوده و نتایج بسیار قابل قبولی را داشته است.

دکتر شبنم مهدوی دکتر پوست ، مو و زیبایی است که شما عزیزان برای برقرای ارتباط می توانید با شماره های ۲۲۴۰۹۰۶۴_۲۲۴۰۹۴۰۲ تماس حاصل فرمایید .

کلمه PRP مخفف ( Platelet-rich plasma ) به معنای پلاسمای غنی از پلاکت بوده و روشی درمانی جهت جوانسازی پوست و رفع چین و چروک می باشد. با بالا رفتن سن و نتیجتاً از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست ، عوامل مخربی همچون آفتاب و عدم استفاده از مرطوب کننده مناسب، پوست آسیب دیده و با گذشت زمان چین و چروک در پوست ظاهر می شود.

پی آر پی چیست

پی آر پی چیست

در ادامه به چگونگی عملکرد PRP اشاره می شود:

خون شامل گلبول های قرمز و سفید و پلاکت می باشد. پلاکت ها سلول هایی هستند که به بازسازی و رشد سلول های جدید در تمام بافت های بدن می انجامد. در ابتدا از بیمار خون گرفته می شود، خون خود بیمار با ژل مخصوص PRP مخلوط شده و طی یکسری عملیات پلاکت های خون جداسازی می شود. با تزریق ماده به دست آمده یا به اصطلاح PRP ، به بخش هایی از پوست که چین و چروک مشاهده می شود، کلاژن سازی را تحریک کرده و منجر به بازسازی پوست و متعاقباً ایجاد یک پوست سفت  تر و صاف تر می شوند در واقع جوانسازی صورت می گیرد.

هزینه تزریق PRP

هزینه تزریق PRP متناسب با محل زندگی، نوع کیت مورد استفاده و تعداد آن و ناحیه درخواستی متغیر بوده ولی برای صورت هزینه ای حدوداً از پانصد هزار تومان تا دو میلیون تومان خواهد داشت. با توجه به نتیجه مطلوب و تاثیر بلند مدت آن، تقریباً یک روش مقرون به صرفه می باشد. بهترین نتیجه بعد از سه دوره درمان به صورت ماهیانه می باشد ولی بعضاً دیده شده که با یک بار درمان نیز تاثیرات قابل توجهی روی پوست صورت می گیرد. زمان انجام هر جلسه درمانی PRP با توجه به ناحیه های درخواستی، حدوداً از نیم ساعت تا یک ساعت به طول می انجامد.

مراقبت های بعد از تزریق  PRP

دوره نقاهت بعد از PRP بسیار کوتاه بوده و با کمی قرمزی و تورم در روز اول، که کمی شبیه آفتاب سوختگی بوده، همراه است. در موارد خاصی نیز کمی کبودی رخ می دهد. در روز دوم قرمزی کاهش پیدا کرده و سپس بیماران متوجه کمی ورم و حالت زبری می شوند. ممکن است این حالت زبری تا یک هفته نیز ادامه پیدا کند. بعد از اولین معاینه توسط پزشک و تایید وی، بیمار می تواند با آرایش ملایمی آثار قرمزی و ورم ناچیزی که باقی مانده را بپوشاند.

مهم ترین امر بعد ازتزریق PRP ، رطوبت رسانی به پوست و استفاده از یک ضد آفتاب مناسب (SPF30 به بالا) جهت محافظت از آفتاب می باشد.

مقاله های مرتبط سایت دکتر شبنم مهدوی عبارتست از :

جوانسازی صورت

نحوه انجام آر اف فرکشنال

جوانسازی با لیزر فرکشنال

لیزر آر اف فرکشنال

راه های ارتباطی

ایران، تهران، ميدان صنعت ، خ شهيد فرحزادي ، چهارراه دريا ، خ نوراني،خ فخار مقدم ، نبش حافظي ، پلاك ١١و ٩ طبقه اول واحد ٢

۲۲۴۰۹۰۶۴_۲۲۴۰۹۴۰۲

info@doctor-mahdavi.com

کانال تلگرام

پیج اینستاگرام

درباره نویسنده

پاسخ