جوانسازی پوست

جوانسازی پوست

با افزایش سن ، به مرور آثار پیری بر روی پوست ظاهر می شود . حتی هستند افرادی که سن زیادی نداشته ولی به دلیل سبک غلط زندگی با المان های پیری مواجه شده و پوستشان آسیب دیده است . شایع ترین علایم پیری همانا چین و چروک هایی است که سطح پوست را از وضع هموار و صاف خارج کرده و زیبایی و طراوت را از چهره می زداید . بنا براین بسیاری از اشخاص در پی یافتن روشی برای جوانسازی پوست خود هستند . در مطب خانم دکتر شبنم مهدوی می توان از روش های متعدد و متنوع جوانسازی پوست بهره گرفته و به نتایج ایده آل دست یافت . انواع روش های جدید و کارآمد جوانسازی پوست که در مطب خانم دکتر مهدوی مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از : مزوتراپی ، تزریق ژل ، میکرونیدلینگ ، RF فرکشنال ، تزریق بوتاکس به دو نوع : بوتاکس دیسپورت و بوتاکس نورونوکس کره و . . . روش های پرکاربرد دیگر که در ادامه مهم ترین این تکنیک ها را بررسی می کنیم .

مزوتراپی

در روش مزوتراپی داروهای موثری به لایه های به خصوص پوستی تزریق شده که متداول ترین آنها عبارتند از : ویتامین ها ، آمینواسید ها ، آنتی اکسیدان های ضد پیری و هیالورونیک اسید .  با درمان مزوتراپی می توان تا حد زیادی چین و چروک ها را از بین برده و علاوه بر آن امکان بهره گیری از سایر تکنیک ها در کنار مزوتراپی نیز وجود دارد تا نتایج اثربخش و مفیدی حاصل شود . روش جوانسازی پوست با مزوتراپی موجب شروع واکنش های مفیدی در لایه های خاص پوستی می شود به این معنا که با این تکنیک ، سلول های جدید ساخته می شوند و شکستگی های پوستی ناشی از تخریب بافت های زیرین جبران می گردد . با کمک جوانسازی پوست به روش مزوتراپی خطوط اطراف پلک ، خطوط اطراف لب ، خطوط پیشانی و چروک های وستی درمان شده و برای نتیجه گیری بهتر می توان از روش های ترکیبی و مکمل بهره گرفت .

جوانسازی-پوست

طی تجارب پزشکی می توان گفت درمان های ترکیبی در از بین بدن چین و شکن های پوستی اثربخش ترند و سریع تر منجر به رفع آسیب های پوستی می شوند . مثلا شخصی که درگیر اسکار و جای جوش بوده و پوستش ظاهر مسطحی ندارد ، با تکنیک میکرودرم ابریژن اقدام به لایه برداری کرده و به کمک تزریق مزوتراپی می تواند پوستی صاف و زیبا داشته باشد .

تزریق ژل

ژل هایی که در مطب خانم دکتر مهدوی برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرند از مواد طبیعی و مفید پوستی همچون هیالورونیک اسید ، هیدروکسی آپاتیت کلسیم و کلاژن تشکیل شده و پس از تزریق ، ظاهری جوان و با طراوت به پوست می بخشند . با کمک فیلرهای طبیعی و مصنوعی امکان پرکردن تورفتگی ها و خطوط عمیق برقرار شده و به دلیل بالا رفتن تجربه پزشکان در این زمینه و پیشرفت ترکیبات موثر ، عوارش استفاده از ژل های تزریقی به صفر نزدیک شده است . علاوه بر رفع چین و چروک و درمان آثار پیری از این ژل ها برای حجیم سازی لب ، گونه و برخی از اعضای بدن هم استفاده می شود . تزریق ژل راهکاری است کم تهاجمی و بی خطر که با یک جلسه امکان رسیدن به نتیجه مطلوب وجود خواهد داشت .

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ راهکار دیگری برای جوانسازی پوست است ساز و کار این روش به گونه ای است که بافت های سطحی پوست تحریک به کلاژن سازی می شوند و بخش های آسیب دیده بازسازی شده و تغییر حالت مثبت می دهند . با کمک میکرونیدلینگ ظاهر و وضعیت پوست بهبود چشمگیری داشته و ایرادات آن برطرف خواهد شد .

مکانیزم میکرونیدلینگ

برای پیشبرد این درمان سوزن های مخصوص به داخل پوست وارد شده و فیبروپلاست ها عنصر های رشد دهنده را برای ترمیم سوراخ های ریز پوستی افزایش می دهند پلاکت های خونی برای جبران سوراخ های ایجاد شده مواد سازنده لایه های پوستی را تجدید کرده و لایه اپیدرم ضخامت می یابد که در آخر شاهد جوانسازی سطح پوست خواهیم بود .

جوانسازی-پوست--222

Rf  فرکشنال

در تکنیک RF فرکشنال امواج رادیویی که طیفی از طول موج های الکترومغناطیس دارند ، در پوست عبور داده شده و گرمای مناسب و کارآمدی تولید می کنند این تکنیک که برخی اوقات با MFR نیز خوانده می شود ، به این طریق است که سوزن های بسیار ریزی وارد پوست شده و امواج رادیویی را بین هم رد و بدل می کنند . این امر موجب تولید گرما و لایه درم پوست و کلاژن سازی خواهد شد و نیز کلاژن های قدیمی منقبض می گردند .

کاربرد آر اف فرکشنال برای سفت کردن پوست ، رفع شل شدگی آن ، لیفت غیرتهاجمی و در نهایت جوانسازی پوست است . آثار ایده آل این تکنیک در وحله اول چند روز پس از استفاده آشکار شده و در وحله دوم سه الی چهر هفته پس از عمل بوده که تا چندین و چند سال دوام خواهد داشت . لیفت آر اف فرکشنال به گونه ای است که در برخی موارد امکان بالا بردن ابرو هم با کمک آن وجود دارد .

تزریق بوتاکس

بوتاکس سمی است کشنده و مهلک که با پیشرفت علم و اتفاقات جالبی که در حیطه پزشکی رخ داد ، از درصد بسیار پایینی از این سم برای جوانسازی پوست کمک می گیرند . دور بوتاکس در مایع تزریقی به حدی کم و محدود است که می تواند عضلات صورت را به مدت 6 ماه فلج کند ؛ عضلاتی که حرکتشان موجب بروز چین و چروک در صورت می شود و با این روش می توان برای درمان و پیشگیری از بروز چین های کنار لب ها ، خطوط اطراف چشم ، خطوط پیشانی و . اقدامات موثری را ترتیب داده و جوانسازی پوست را موجب شد . در مطب خانم دکتر شبنم مهدوی ، دو نوع بوتاکس مورداستفاده قرار می گیرد : بوتاکس دیسپورت و بوتاکس نورونوکس کشور کره که با توجه به وضعیت بیمار ، مناسب ترین نوع بوتاکس انتخاب می شود .

جوانسازی صورت

جوانسازی صورت

توجه کنید

لایه برداری از پوست روشی محبوب است که می تواند به جوانسازی پوست و کاهش اثرات خورشید، پیری و برخی از اختلالات پوستی صورت کمک کند. درمان ها ، امن، موثر و راحت هستند. همچنین هزینه لیزر زیبایی لیزر پوست در مقایسه با بسیاری از گزینه های دیگر کم است. در مورد چگونگی جوان سازی پوست بهتر است  بیشتر بدانید، لیزر پوست لایه های بیرونی آسیب دیده پوست را از بین می برد و باعث تولید کلاژن و سلول های پوستی جدید در لایه های زیرین می شود و باعث ایجاد پوست سالم، جوان و سالم تر می شود.

لیزر پوست چیست؟

لایه برداری به وسیله ی لیزر پوست یک روش برای کاهش ظاهر نواقص بر روی سطح پوست است. این روش باعث جوانسازی پوست لیزر و از بین رفتن لایه های آسیب دیده ی پوستی می شود.

نامزدهای لایه برداری پوست

برای برخی از بیماران، لایه برداری پوست لیزر یک کار عالی برای کاهش خطوط و چروک ها، زخم ها و رنگ پوست نا منظم است. با این حال، بیماران با پوست های مختلف، و شرایط پزشکی  مختلف ممکن است خطر ابتلا به عوارض جانبی ناخوشایند را افزایش دهند.

نامزدهای لیزر پوست

درمان ليزر پوستي يک روش مؤثر براي بيماران مبتلا به خطوط، چروک، پيگمانتاسيون نامناسب و يا زخم هاي صورتي ناشي از آکنه است که به درمان به روش های مختلف پاسخ نمي دهد. کاندیدای ایده آل برای لیزر پوست، بیمارانی با پوست های غیر روغنی است. بهتر است لایه برداری پوست لیزر بر روی فردی که از نظر ملاحظات پزشکی آزاد است انجام شود.

یک کاندیدای خوب، فردی است که انتظارات واقع بینانه از نتایج روش لایه برداری پوست لیزر دارد. فردی که به دنبال لایه برداری پوست لیزر است، باید قبل و قبل از هر دو مزایا و محدودیت های این روش خود را آموزش دهد.

درباره نویسنده

پاسخ