جوانسازی پوست

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست صورت با لیزر ، ماسک برای جوانسازی پوست صورت ، جوانسازی پوست صورت با دستگاه rf , جوانسازی پوست صورت با نخ ، جوانسازی پوست بدن و عناوینی از این دست همگی جزو راه حل هایی برای به تعویق انداختن پیری پوست صورت و بدن و یا جوانسازی آن می باشد.

جوانسازی پوست مقوله ایست که در سالیان اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. افزایش سن با گذر زمان و بروز فرآیند های وابسته به آن از جمله بروز پیری پوست اجتناب ناپذیر است. برای رهایی از عوارض پوستی در گذر زمان  راه های درمانی متفاوتی وجود داشته از جمله مصرف سبزیجات و میوه ها ، ورزش روزانه ، مصرف کافی مایعات ، دوری از نور مستقیم خورشید ، انجام ماساژ های مخصوص و در نهایت توصیه کرم های دارویی از زمان شب و روز و کرم های موضعی .

جوانسازی پوست ممکن است ؟

با وجود ترکیباتی مانند ویتامین C و ویتامین A در درمان پیری موثر هستند و این ترکیبات در برخی از داروهای ضد چروک وجود دارد ولی دلیلی برای اینکه این ویتامین ها در درمان موثر باشد وجود نخواهد داشت .این نکته مهم است که بدانیم نمی توانیم مانع از پیری پوست شد و برای کند کردن این روند استفاده از روش های اصولی از جمله استفاده از کرم های ضد آفتاب ، تغذیه مناسب ، عدم استعمال دخانیات ، استراحت کافی ، نوشیدن آب در طی روز به میزان کافی است .

لایه برداری شیمیایی خاص باعث چروک ، لکه و بهبود نمای ظاهری میشود و نیاز به جلسات متعدد و مراقبت های خاص خود است و تاثیر بر پوست با چروک های سطحی و لکه های کمرنگ می باشد از دیگر روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد .

روند پیری پوست

با افزایش سن ، به مرور آثار پیری بر روی پوست ظاهر می شود . حتی هستند افرادی که سن زیادی نداشته ولی به دلیل سبک غلط زندگی با المان های پیری مواجه شده و پوستشان آسیب دیده است . شایع ترین علایم پیری همانا چین و چروک هایی است که سطح پوست را از وضع هموار و صاف خارج کرده و زیبایی و طراوت را از چهره می زداید . بنا براین بسیاری از اشخاص در پی یافتن روشی برای جوانسازی پوست خود هستند.

در مطب خانم دکتر شبنم مهدوی می توان از روش های متعدد و متنوع جوانسازی پوست بهره گرفته و به نتایج ایده آل دست یافت . انواع روش های جدید و کارآمد جوانسازی پوست که در مطب خانم دکتر مهدوی مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از : مزوتراپی ، تزریق ژل ، میکرونیدلینگ ، RF فرکشنال ، تزریق بوتاکس به دو نوع : بوتاکس دیسپورت و بوتاکس نورونوکس کره و . . . روش های پرکاربرد دیگر که در ادامه مهم ترین این تکنیک ها را بررسی می کنیم .

با افزایش سن ، به مرور آثار پیری بر روی پوست ظاهر می شود . حتی هستند افرادی که سن زیادی نداشته ولی به دلیل سبک غلط زندگی با المان های پیری مواجه شده و پوستشان آسیب دیده است . دکتر شبنم مهدوی در زمینه پوست، مو و زیبایی، از روش های نوینی جهت جوانسازی پوست بهره می گیرد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره 02122409064_02122409402 تماس بگیرید. برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

روشهای جوانسازی پوست

امروزه روش های بسیاری برای جوانسازی پوست وجود دارد ساده ترین روش که همه ی ما از آن اطلاع داریم تزریق فیلر و بوتاکس است و بعد از آن استفاده از روش هایی مثل میکرودرم ، میکرونیدلینگ ، تزریق چربی و در نهایت لیفت صورت از طریق جراحی از دیگر روش ها می توان اشاره کرد به آراف فرکشنال ، لیزر ها ، هایفوتراپی ، کربوکسی تراپی این روش ها انتخابش به عهده خود پزشک است بهترین حالت این است که پزشک برای شما انتخاب کند.

زیرا پزشک با توجه به سن ، شرایط و پوست بیمار بهترین روش رو برای بیمار انتخاب کند روشی مثل آر اف فرکشنال روشی است که با سوزن های ظریفی که دارد آر اف رو به داخل پوست می برد و باعث سفتی پوست می شود .روش دیگری که برای جوانسازی استفاده می شود لیفت نخ است که باعث جوانسازی و لیفت صورت می شوند .

مزوتراپی

در روش مزوتراپی داروهای موثری به لایه های به خصوص پوستی تزریق شده که متداول ترین آنها عبارتند از : ویتامین ها ، آمینواسید ها ، آنتی اکسیدان های ضد پیری و هیالورونیک اسید .  با درمان مزوتراپی می توان تا حد زیادی چین و چروک ها را از بین برده و علاوه بر آن امکان بهره گیری از سایر تکنیک ها در کنار مزوتراپی نیز وجود دارد تا نتایج اثربخش و مفیدی حاصل شود .

روش جوانسازی پوست با مزوتراپی موجب شروع واکنش های مفیدی در لایه های خاص پوستی می شود به این معنا که با این تکنیک ، سلول های جدید ساخته می شوند و شکستگی های پوستی ناشی از تخریب بافت های زیرین جبران می گردد . با کمک جوانسازی پوست به روش مزوتراپی خطوط اطراف پلک ، خطوط اطراف لب ، خطوط پیشانی و چروک های وستی درمان شده و برای نتیجه گیری بهتر می توان از روش های ترکیبی و مکمل بهره گرفت .

جوانسازی-پوست

طی تجارب پزشکی می توان گفت درمان های ترکیبی در از بین بدن چین و شکن های پوستی اثربخش ترند و سریع تر منجر به رفع آسیب های پوستی می شوند . مثلا شخصی که درگیر اسکار و جای جوش بوده و پوستش ظاهر مسطحی ندارد ، با تکنیک میکرودرم ابریژن اقدام به لایه برداری کرده و به کمک تزریق مزوتراپی می تواند پوستی صاف و زیبا داشته باشد .

تزریق ژل

ژل هایی که در مطب خانم دکتر مهدوی برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرند از مواد طبیعی و مفید پوستی همچون هیالورونیک اسید ، هیدروکسی آپاتیت کلسیم و کلاژن تشکیل شده و پس از تزریق ، ظاهری جوان و با طراوت به پوست می بخشند .

با کمک فیلرهای طبیعی و مصنوعی امکان پرکردن تورفتگی ها و خطوط عمیق برقرار شده و به دلیل بالا رفتن تجربه پزشکان در این زمینه و پیشرفت ترکیبات موثر ، عوارش استفاده از ژل های تزریقی به صفر نزدیک شده است . علاوه بر رفع چین و چروک و درمان آثار پیری از این ژل ها برای حجیم سازی لب ، گونه و برخی از اعضای بدن هم استفاده می شود . تزریق ژل راهکاری است کم تهاجمی و بی خطر که با یک جلسه امکان رسیدن به نتیجه مطلوب وجود خواهد داشت .

جوانسازی پوست با بوتاکس

بوتاکس سمی است کشنده و مهلک که با پیشرفت علم و اتفاقات جالبی که در حیطه پزشکی رخ داد ، از درصد بسیار پایینی از این سم برای جوانسازی پوست کمک می گیرند. دوز بوتاکس در مایع تزریقی به حدی کم و محدود است که می تواند عضلات صورت را به مدت 6 ماه فلج کند.

عضلاتی که حرکتشان موجب بروز چین و چروک در صورت می شود و با این روش می توان برای درمان و پیشگیری از بروز چین های کنار لب ها ، خطوط اطراف چشم ، خطوط پیشانی و… اقدامات موثری را ترتیب داده و جوانسازی پوست را موجب شد. در مطب خانم دکتر شبنم مهدوی ، دو نوع بوتاکس مورداستفاده قرار می گیرد : بوتاکس دیسپورت و بوتاکس نورونوکس کشور کره که با توجه به وضعیت بیمار ، مناسب ترین نوع بوتاکس انتخاب می شود .

جوانسازی-پوست--222

Rf  فرکشنال

در تکنیک RF فرکشنال امواج رادیویی که طیفی از طول موج های الکترومغناطیس دارند ، در پوست عبور داده شده و گرمای مناسب و کارآمدی تولید می کنند. این تکنیک که برخی اوقات با MFR نیز خوانده می شود، به این طریق است که سوزن های بسیار ریزی وارد پوست شده و امواج رادیویی را بین هم رد و بدل می کنند. این امر موجب تولید گرما و لایه درم پوست و کلاژن سازی خواهد شد و نیز کلاژن های قدیمی منقبض می گردند .

کاربرد آر اف فرکشنال برای سفت کردن پوست ، رفع شل شدگی آن ، لیفت غیرتهاجمی و در نهایت جوانسازی پوست است . آثار ایده آل این تکنیک در وحله اول چند روز پس از استفاده آشکار شده و در وحله دوم سه الی چهر هفته پس از عمل بوده که تا چندین و چند سال دوام خواهد داشت . لیفت آر اف فرکشنال به گونه ای است که در برخی موارد امکان بالا بردن ابرو هم با کمک آن وجود دارد .

جوانسازی صورت

جوانسازی صورت

جوانسازی پوست با میکرودرم

امروزه یکی از روش های جوانسازی پوست استفاده از دستگاه لایه بردار میکرودرم است. این دستگاه با خراشیده شدن بر روی پوست منجر به تولید کلاژن سازی میشود که در نتیجه بعد از انجام میکرودرم می توانیم شاهد پوست شاداب شوید البته بهتر است بدانیم که میکرودرم مناسب برای افرادی است که دارای چین و چروک سطحی بر روی پوست هستند و یا افرادی که دارای زخم های کم عمق یا لکه های سطحی هستند .

بهتر است توجه کنید برای لایه برداری و جوانسازی با میکرودرم لازم است شما 6 تا 8 جلسه میکرودرم انجام دهید تا به نتیجه مطلوب برسید .

جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ از دیگر روش های جوانسای پوست محسوب می شود که مناسب برای افرادی است که دارای جای جوش های عمیق ، چین و چروک های عمیق و یا لکه های عمیق بر روی پوست است در واقع شما می توانید با لایه برداری شدید تر و با تعداد جلساتی که پزشک توصیه می کند به نتیجه دلخواه برسید .

مکانیزم میکرونیدلینگ

برای پیشبرد این درمان سوزن های مخصوص به داخل پوست وارد شده و فیبروپلاست ها عنصر های رشد دهنده را برای ترمیم سوراخ های ریز پوستی افزایش می دهند پلاکت های خونی برای جبران سوراخ های ایجاد شده مواد سازنده لایه های پوستی را تجدید کرده و لایه اپیدرم ضخامت می یابد که در آخر شاهد جوانسازی سطح پوست خواهیم بود .

جوانسازی پوست با هایفوتراپی

هایفوتراپی از روش های جوانسازی پوست است و مناسب برای افرادی است که دارای چین و چروک های عمیق هستند شما تنها با انجام یک جلسه هایفوتراپی می توانید شاهد تغییرات چشمگیری شوید زیرا هایفوتراپی علاوه بر برطرف کردن چین و چروک های عمیق موجب سفتی و لیفت پوست می شود و چهره شما را 5 تا 10 سال جوانتر خواهد کرد.

توجه کنید

لایه برداری از پوست روشی محبوب است که می تواند به جوانسازی پوست و کاهش اثرات خورشید، پیری و برخی از اختلالات پوستی صورت کمک کند. درمان ها ، امن، موثر و راحت هستند. همچنین هزینه لیزر زیبایی لیزر پوست در مقایسه با بسیاری از گزینه های دیگر کم است.

در مورد چگونگی جوان سازی پوست بهتر است  بیشتر بدانید، لیزر پوست لایه های بیرونی آسیب دیده پوست را از بین می برد و باعث تولید کلاژن و سلول های پوستی جدید در لایه های زیرین می شود و باعث ایجاد پوست سالم، جوان و سالم تر می شود.

جوانسازی پوست صورت با لیزر

لایه برداری به وسیله ی لیزر پوست یک روش برای بهبود نواقص بر روی سطح پوست است. این روش باعث جوانسازی پوست و از بین رفتن لایه های آسیب دیده ی پوستی می شود.

لیزر IPL برای صورت

در روش IPL جوانسازی پوست با هدف بهبود پوست و مقابله با اثرات مضر آفتاب، بالا رفتن سن و سال و کمبود آب، صورت می گیرد. چین و چروک های پوستی، ناهماهنگی رنگدانه های پوستی، کک و مک، رگ های خونی در صورت ، خال های قهوه ای در اثر آفتاب و منافذ باز با لیزر IPL قابل درمان می باشند. دوره نقاهتی بعد از انجام این نوع لیزر موجود نداشته و می توان بعد از آن به روتین روزانه بازگشت.

لیزر لایه برداری پوست

در این نوع لیزر لایه بیرونی پوست که خراب بوده و دارای رنگدانه های نامنظم می بشاند، برداشته می شود. در این فرایند لایه های پوست برداشته شده و فرایندی مشابه کلاژن سازی و تولید سلول های جدید در پوست اتفاق می افتد. همچنین جهت بهبود چین و چروک های پوستی و خطوط ظریف در پوست صورت و گردن، از لیزر استفاده می شود. پس از انجام آن یک پوست تازه تر و صاف تر و حتی یکرنگ تر به وجود می آید. پس از صحبت با پزشک خود می توانید بهترین روش درمانی را جهت مشکلات پوستی انتخاب کنید.

لیزر سفت کردن پوست

لیزر سفت کردن پوست یک فرایند پیشرفته بوده که برای درمان چین و چروک های عمقی پوست و سفت کردن آن صورت می گیرد. نور لیزر گرما را به لایه های زیرین پوست رسانیده و فرایند کلاژن سازی را شبیه سازی می کند. همچنین موجب می شود پوست صورت سفت تر نشان داده شود. بسیاری از متخصصین این فرایند را یک جایگزین بسیار مناسب برای روش های سنتی تر لیفتینگ پوست می دانند. همچنین در این روش نیازی به بیهوشی و دوره نقاهت و جراحی نمی باشد.

نامزدهای لایه برداری پوست

برای برخی از بیماران، لایه برداری پوست لیزر یک کار عالی برای کاهش خطوط و چروک ها، زخم ها و رنگ پوست نا منظم است. با این حال، بیماران با پوست های مختلف، و شرایط پزشکی  مختلف ممکن است خطر ابتلا به عوارض جانبی ناخوشایند را افزایش دهند.

نامزدهای لیزر پوست

درمان ليزر پوستي يک روش مؤثر براي بيماران مبتلا به خطوط، چروک، پيگمانتاسيون نامناسب و يا زخم هاي صورتي ناشي از آکنه است که به درمان به روش های مختلف پاسخ نمي دهد. کاندیدای ایده آل برای لیزر پوست، بیمارانی با پوست های غیر روغنی است. بهتر است لایه برداری پوست لیزر بر روی فردی که از نظر ملاحظات پزشکی آزاد است انجام شود.

یک کاندیدای خوب، فردی است که انتظارات واقع بینانه از نتایج روش لایه برداری پوست لیزر دارد. فردی که به دنبال لایه برداری پوست لیزر است، باید قبل و قبل از هر دو مزایا و محدودیت های این روش خود را آموزش دهد.

سوالات متداول

چه افرادی کاندیدای مناسب برای جوانسازی پوست نیستند ؟

افرادی که دارای نقایص جزئی هستند ، افرادی که دارای زخم پوست هستند ، افرادی که دارای پوست های حساس هستند.

لایه برداری پوست مفید است ؟

لایه برداری پوست بسیار مفید برای افرادی که دارای پوست های آسیب دیده هستند و درمان آن باعث می شود که کلیه چین و چروک های بر روی پوست از بین برود و باعث کاهش سن می شود و همین عامل سبب می شود که فرد اعتماد به نفس بیشتری پیدا کند و به راحتی بتواند در اجتماع حضور داشته باشد .

مزایای استفاده از لایه بردار پوست چیست؟

مزیت مهم استفاده از لایه برداری از بین رفتن خطوط های ایجاد شده بر روی پوست است که به موجب آن باعث جوانسازی پوست می شود .از دیگر فواید استفاده از لایه برداری می توان از بین رفتن جای زخم اشاره کرد .

آیا لیزر پوست را می توان سرپایی انجام داد ؟

بله لیزر پوست را می توان به صورت سرپایی انجامداد .

هزینه ​​لایه برداری پوست با  لیزر چقدر است ؟

هزینه لایه برداری پوست متفاوت است و بستگی به این دارد که شما برای انجام چه مشکلی تحت درمان قرار گرفته اید .به همین دلیل نیاز است که حتماً به پزشک مراجعه کنید تا معاینه شوید و لازم است بدانید  هر فرد با توجه به مشکلش  تعداد جلسات لایه برداریش متفاوت است .

درباره نویسنده

پاسخ