درمان آکنه و اسکار

درمان آکنه و اسکار

جراحی آکنه

جراحی آکنه برداشتن کومدونها و درناژ پوستول ها و کیست ها توسط دست می باشد .این عمل در صورتی که درست انجام شود باعث تسریع درتحلیل ضایعات شده ،سریعاً وضعیت ظاهری را بهبود می بخشد سه نوع وسیله برای این کار مورد استفاده اند :

جهت تماس با دکتر شبنم مهدوی دکتر پوست ، مو و زیبایی می توانید با شماره های ۲۲۴۰۹۰۶۴_۲۲۴۰۹۴۰۲ تماس حاصل فرمایید.
  • تخلیه کننده کومدونها با حلقه گرد
  • تخلیه کننده آکنه با حلقه بیضوی
  • تخلیه کننده و چاقوی ریز جراحی با نوک تیز

کومدونها

برداشتن کومدونهای باز ( سر سیاه ) وضع ظاهری بیمار را بهبود می بخشد و او را از دستکاری کومدونها منصرف می کند .با استفاده از هر نوع تخلیه کننده بیشتر کومدونها با ایجاد فشار یکسان و ملایم به بیرون تخلیه می شوند .

ضایعاتی را که مقاوت نشان می دهند می توان با فرو کردن نوک تیغه به درون کومدون سر سیاه و بالا آوردن ، شل کرد و گاهی آن را آزاد نمود.دهانه ی کومدون  بسته باید بیش از فشار وارد کردن فشار گشاد شود .در حالی که لبه ی تیز چاقو به سمت بالا گرفته شده نوک چاقو تقریباً 1 میلیمتر به داخل دهانه ی کوچک در امتداد زاویه فولیکول فرو برده می شود تیغه به آرامی به جلو و بالا کشیده می شود و سپس به وسیله ی تخلیه کننده فشاری وارد می آید با این روش گاهی در نهایت تعجب مقادیر زیادی از یک ماده نرم و سفید بیرون می زند .کومدونهای بزرگ ( سرسفید ، آکنه میکروکیستیک ) را نیز می توان با کوتر ملایم درمان کرد .

پوست ها و کیست ها

پس از اینکه سر پوستول سفید با تیغه شماره11 شکافته می شود .پوستولها با فشار دادن محتویات باکمک تخلیه کننده آکنه به راحتی تخلیه میشود .در درمان کیست ها ترجیحاً از تزریق به داخل ضایعه استفاده می شود .در درمان کیست ها ترجیحاً از تزریق به داخل ضایعه استفاده می شود زیرا برش و تخلیه ممکن است منجربه ایجاد اسکار گردد.پوستولها و کیستهایی را که سقف نازک و محو دارند و محتویات مایع آنها به راحتی احساس می شود می توان با ایجاد یک برش کوچک و اعمال فشار دست تخلیه کرد .به منظور  پیشگیری از ایجاد اسکار ، یک برش کوتاه حدود 3 میلیمتر باید ایجاد شود پس از درناژ به منظور بیرون آوردن تکه های بزرگ بافت نکروتیک می توان یک کورت شماره ی یک به داخل محل برش فرو برد .

درمان آکنه و اسکار از جمله روش های زیبایی و پزشکی است که گاه راهکارهای متفاوتی می طلبد . داشتن پوستی سالم و زیبا از جمله فاکتورهای موثر در افزایش جذابیت و زیبایی است . سلامت پوست موجب بالا رفتن شادابی چهره و جلوه مابقی اجزای صورت می شود . یکی از عوامل آسیب رسان و مخدوش کننده زیبایی و سلامت پوست ، اثرات جوش و آکنه است . این سوال از جمله سوالات متداول مراجعین به کلینیک است : آیا روشی برای از بین بردن جای جوش وجود دارد ؟ آیا راهکاری برای رفع اثرات آکنه موجود است ؟ و . . .

اثر اسکار

در برخی از افراد با ایجاد زخمی کوچک بر روی پوست ، اثرات آن همیشه به جای مانده و ظاهر طبیعی و هموار پوست را از حالت عادی و چشمنواز خارج می کند به اصطلاح به این دسته از افراد می گویند : بدزخم . حتی کسانی که در سنین نوجوانی جوش های چرکی و چربی زیادی بر روی پوستشان ظاهر می شود ممکن است در صورت عدم درمان مناسب و اصولی درگیر اثرات و چال خوردگی های ناشایست بر روی بخش های مختلف صورت شده و از این وضعیت دلگیر و آزرده خاطر شوند . در مطب خانم دکتر شبنم مهدوی راهکارهای بسیار اثربخشی برای درمان آکنه و اسکار ارائه می شود که نتایج بسیار مفیدی را برای بیماران به همراه خواهد آورد .

آکنه

ایجاد آکنه دلایل متنوعی دارد . که برای درمان این آثار در برخی بیماران لازم است منشا و علت تشکیل آکنه بررسی و شناسایی شود . طبق بررسی های انجام شده عوامل مهم در تشکیل آکنه عبارتند از :

جمع شدن باکتری ها در نقاط جوش پوستی ، حجم ترشح سبوم و هورمون های مترشحه داخلی .

درمان اسکار

خانم دکتر شبنم مهدوی برای درمان آکنه و اسکار و برای افرادی که جای جوش در صورتشان باقی مانده از روش سابسیژن کمک گرفته و علاوه بر آن میکرونیدلینگ و مزوتراپی را با درمان سابسیژن ترکیب کرده که بسیار عالی نتایج درمان زیبایی آشکار خواهد شد . برای برخی از بیمارارن نیز روش CO2 فرکشنال مفید و کمک کننده خواهد بود و پس از طی مدت زمان معین شده ، می توان به بهترین نتایج درمانی دست یافت .

سایر خدمات دکتر شبنم مهدوی :

لیزر فرکشنال

درمان کک و مک

جوانسازی پوست

تزریق ژل

و . . .

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دکتر شبنم مهدوی .

درباره نویسنده

پاسخ