سوالات متداول در تزریق بوتاکس

 

سوالات متداول در تزریق بوتاکس

چروک های صورت به دوقسمت تقسیم می شوندچروک های فعال و چروک های غیر فعال .

چروک های فعال دراثر خندیدن ،اخم کردن و تغییراتی که در فرم صورت به وجود آمده ایجاد می شود و چروکهای غیر فعال با افزایش سن (پیری ) ایجاد می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

بوتاکس چیست ؟

بوتاکس دارویی خالص از توکسین بوتولینوم می باشد و نقش بسزایی در شل کردن عضلات دارد.

به چه صورت توسط بوتاکس چروک از بین می رود ؟

از طریق سوزن بسیار باریک به زیر عضلات که چروک هستند تزریق میشود و باعث می شود عضلات غیر فعال شود این حالت بعد از 4 تا 6 ماه برگشت پذیر می باشد.

بوتاکس برای چه ناحیه هایی استفاده می شود؟

خطوط پیشانی ،خطوط دور چشم ، چین اخم ، شکل دادن ابرو ، محو خطوط لب ، نوک بینی  ، کم کردن عمق چاله چانه ، از بین بردن خطوط عرضی و عمودی

تزریق بوتاکس عوارض دارد ؟

تاکنون هیچ عارضه ی جدی برای بوتاکس دیده نشده است شایعترین عارضه افتادگی پلک است. که بلافاصله بهبود می یابد.

مزایای تزریق بوتاکس چیست ؟

یکی از روشهای تاثیر گذار در زیبایی پوست است روش درمان بسیار سریع می باشد و معمولاً بعد از چند روز تاثیرات بوتاکس را  می توانید شاهد باشید.از مزایای دیگر برگشت پذیری آن می باشد .بهترین روش برای جوانسازی پوست می باشد.

چه کسانی کاندید مناسب برای تزریق بوتاکس هستند؟

هر فردی که بخواهد چهره جوان تر و کم چروک تری داشته باشد

بهتر است بدانید برای خانم ها باردار و بیماران عصبی بوتاکس ممنوع می باشد .

دوام بوتاکس چقدر است ؟

معمولاً بین 4 تا 6 ماه می باشد و هر سه ماه یکبار تزریق باید صورت بگیرد و در صورتی که به طور مرتب زده شود فاصله تزریق بیشتر خواهد شد.

بعد از تریق بوتاکس ورم و کبودی ایجاد می شود؟

بعد از تزریق بو تاکس ، کبود و ورم به احتمال خیلی ضعیف  امکان دارد روی دهد.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس چیست ؟

بهتر است بعد از تزریق بوتاکس حداقل 1 روز از ماساژ دادن ناحیه خودداری شود.

استفاده از سونا ، جکوزی ، استخر ممنوع می باشد . تا 24 ساعت ، پیاده روی و ورزش نکنید. تا 4 ساعت بعد از تزریق دراز نکشید ، عضلات صورتتان را زیاد درگیر نکنید و از خم شدن خودداری کنید. از کمپرس یخ استفاده کنید.

آیا تزریق بوتاکس می تواند نتایج طولانی مدتی را داشته باشد؟

برای از بین بردن چین و چروک پوست صورت و خطوط پیشانی و دور چشم حدود 50 واحد سم بوتولینم تزریق می شود، در صورتی که این سم در دوزه های بالاتری تزریق شود می تواند عوارض جبران ناپذیری را به همراه آورد، اثر تزریق بوتاکس موقتی می باشد برخی از افراد بر این باورند که اگر تزریق بوتاکس در دوز بالا صورت گیرد تاثیر گذاری و ماندگاری بیشتری خواهد  داشت در صورتی که این یک باور اشتباه می باشد. در میزان دوز تزریق این ماده به نظر پزشک خود احترام بگذارید و تقاضای نا به جا نداشته باشید، بعد از گذشت مدتی که بطور معمول بین 4 تا 6 ماه طول می کشد اثر بوتاکس از بین می رود و فعالیت عضلات به حالت عادی باز می گردد و دو مرتبه چین و چروک نمایان می شود و نیاز به تزیق مجدد می باشد.

سوالات متداول تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس را در کدام نواحی صورت می توان انجام داد؟

در ابتدا پزشک از شما می خواهد که اخم کنید یا لبخند بزنید تا حرکت ماهیچه ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد و بهترین ناحیه را برای تزریق بوتاکس انتخاب کند. بطور کل می توان در خطوطی ریز بیرونی چشم، خطوط افقی روی پیشانی، چروک های روی چانه خطوط عمودی مابین ابرو ها تزریق بوتاکس را انجام داد و ظاهر زیبایی را در این نواحی ایجاد کرد.

آیا می توان برای تعریق بیش از حد زیر بغل از تزریق بوتاکس استفاده کرد؟

به راحتی می توان با کمک تزریق بوتاکس تعریق زیر بغل را کاهش داد، البته ماندگاری این روش حدود 6 ماه می باشد که نیاز به تزریق مجدد است .

اثرات درمان تزریق بوتاکس چه موقع آشکار می شود؟

پس از گذشت یک هفته بطور آشکار می توان اثرات تزریق بوتاکس را مشاهده نمود، به منظور دریافت بهترین نتیجه، سعی نمایید تا دو ساعت پس از انجام تزریق زیاد لخند بزنید و اخم کنید.

با تزریق بوتاکس می توان تمام خطوط و چین و چروک را از بین برد؟

خطوطی که عمیقی هستند ممکن است با تزریق بوتاکس محو نشوند، دکتر شبنم مهدوی پزشک پوست و مو در ابتدا چین و چروک و خطوط ایجاد شده بروی پوست صورت را بررسی می کنند و در صورتی که با تزریق بوتاکس نتوان این خطوط را از بین برد روش های دیگری را برای شما در نظر می گیرند.

راه های ارتباطی با دکتر شبنم مهدوی

۲۲۴۰۹۰۶۴_۲۲۴۰۹۴۰۲

 info@doctor-mahdavi.com

 کانال تلگرام

 پیج اینستاگرام

درباره نویسنده

پاسخ