ليزر فرکشنال

ليزر فرکشنال

لیزر فرکشنال یکی از جديدترين تکنولوژي های ليزر پوست است . این لیزر رشته‌هاي کلاژن را ایجاد می کند و موجب افزایش  قوام پوست می شود و ظاهرصورت  را جوان تر می کند و  در درمان لک با کاهش تراکم رنگدانه‌ها همراه هستند و بسیار قوی می باشند . یک اشعه بسیار باریک در لیزر فرکشنال به پوست می تابد.  قطر اشعه این دستگاه بسیار کم  است و به عمق 6 میلی متر از پوست نفوذ می کند و تاثیرات بسیار زیادی را در زیر پوست می گذارد و به علت کوچک بودن قطر اشعه تاثیرات بدی را به وجود نمی آورد . اشعه لیزر در زمانی که از پوست عبور می کند ، از طریق آب رشته‌هاي کلاژن فرسوده جذب می گردد در نتیجه رشته کلاژن فرسوده دارای آب بیشتری می باشند .

در نتیجه این اشعه  در کلاژن فرسوده  ، ميزان جذب بيشتري داشته و این مولکول بزرگ را به قسمت های ریزتر تخریب می کند و می شکند . همچنین سلولهاي فيبروبلاست با جمع شدن  ذرات ريز کلاژن تحریک می گردند و رشته کلاژن جدید را می سازند . در نتیجه چین و چروک پوست از بین می رود و قوام پوست بیشتر می شود و صورت  نرم تر می شود .
در صورتی که اشعه لیزر به بافت زیر پوست  نفوذ کند ، زوائد سلولهاي رنگدانه‌اي از بین می روند و به خود سلول هیچ آسیبی وارد نمی شود. در نتیجه قسمت هایی از پوست که تیره تر هستند به رنگ طبیعی خود بر می گردند . لیزرفرکشنال پوست را جوان می کند زیرا پوست به دلیل کاهش بافت کلاژن پوست و به هم خوردن نسبت کلاژن به الاستين در پوست دچار پیری می شود . به همین دلیل افرادی که دارای پوست پیر هستند ، بعد از  مدتی  پوست آن ها چروک می شود و این حالت شلی و چروکی باعث کاهش زیبایی فرد می شود . در نتیجه با تابیدن اشعه لیزر ،  فيبروبلاستها تحریک می شوند و کلاژن جدید ساخته می شود  و در نتیجه پوست سفت تر می شود  و چروک های آن از بین می رود .

ليزر-فرکشنال
ليزر فرکشنال بر روی پوست  تاثیرات سطحي و عمقي دارد . اثرات سطحي اين ليزر به تجديد کردن سلولهاي اپيدرم مربوط می باشد و باعث روشن تر شدن پوست و یکنواخت تر شدن آن می شود و در نتیجه  کک و مک پوست   کم رنگ تر شده و از بین می رود . پس از انجام لیزر فرکشنال ، منافذ پوست بسته می شود و به مدت چند هفته پس از لیزرتاثیرات آن دیده می شود . اثرات عمقي ليزر مرتبط با تغييرات کلاژن هاي پوست است  که چین و چروک های پوست را از بین می برد و پوست سفت تر می شود درنتیجه پس از انجام لیزر فرکشنال قوام و فرم پوست بهبود می یابد.

مزيت ليزر فراکشنال چيست؟

 • لیزرفرکشنال بر روی پوست فرد هیچ گونه زخمی بر جای نمی گذارد
 • خطوط پوست را از بین می برد
 • قوام پوست را افزایش می دهد
 • بازسازی رشته‌هاي کلاژن زير پوست
 • دوام و ماندگاری طولانی مدت
 • دقت بالا

پس از انجام ليزرفرکشنال ، بیمار به مراقبت و استراحت نیازی ندارد و آسیب بسیار کمی را به پوست وارد می کند و ترمیم و بهبودی پس از انجام لیزر با سرعت بیشتری صورت می گیرد و عوارض بعد از لیزر مانند قرمزی و تورم بسیار کم تر می باشد و فرد می تواند فعالیت های روزمره خود را انجام دهد.

کاربردهاي درماني ليزر فراکشنال

 • بهبود عميق تر چين و چروک ، اسکارهاي جراحي، خلل و فرج، ضايعات عروقي
  کاهش  چروکها و درمان افتادگي پوست
  درمان کامل جاي جوش صورت و بدن
  درمان کليه استرچ مارک ها
  درمان اسکارهاي آکنه، سوختگي و جراحي
  کاهش و حذف خطوط چين و چروک
  درمان پيري پوست و پيگمانتاسيون
  کاهش لک ، آکنه و اسکارها
  بستن حفره ها و منافذ پوست بدن
  شفاف سازي پوست هاي آسيب ديده در اثر نور

مزایای-لیزر-فرکشنال

مراقبت های بعد از لیزر فرکشنال

کرم هاي ترميم کننده پس از ريختن دلمه ها به طور مداوم مصرف شود
دستکاري نکردن دلمه های به وجود آمده
از تماس طولانی با آفتاب پرهیز شود
به طور مداوم از ضد آفتاب استفاده شود
از قرارگرفتن طولانی مدت در جلوی مانیتور خودداری شود.

به نکات زیر توجه فرمایید :

پیشنهاد می شود که طبق دستورالعمل هاي ارائه شده توسط پزشک ، عمل کنید  تا  عوارض احتمالی کاهش یابد و به  نتايج درماني چشمگيرتر  دست پیدا کنید .
به طور مداوم از کرم هاي ترميم کننده  مصرف کنید تا نتایج بهتری برایتان به وجود آید .
افرادی که مبتلا به تب خال هستند  به مدت 24 ساعت قبل از لیزر  لازم است که  از قرص آسيکلووير مصرف کنند.
قبل از  انجام لیزر  از  تماس طولاني مدت با آفتاب و برنزه نمودن  خودداری نمایید.
اگر پس از انجام لیزر تورم و درد داشتید  بلافاصله با پزشک خود  مراجعه کرده و در صورت لزوم آنتی بیوتیک مصرف نمایید .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت دکتر شبنم مهدوی

درباره نویسنده

پاسخ