لیزر آر اف فرکشنال

لیزر آر اف فرکشنال

یکی از تکینک های جوانسازی پوست لیزر آر اف فرکشنال است . در این تکنیک تخصصی ، ضربه هایی بسیار خفیف و ویژه به پوست وارد شده و به این ترتیب لایه زیرین پوست تحریک به کلاژن سازی می شود . در اکثر مواقع با به کارگیری صحیح و اصولی دستگاه ، علاوه بر تولید کلاژن الاستین نیز ساخته شده و اثرات مثبتی در جهت جوانسازی پوست ایجاد می گردد در مورد لیزر آر اف فرکشنال باید گفت که این روش نوین ، با کمک امواج به خصوصی در طیف های لازم ، انقباضات کلاژنی موجب جواسازی و زیبایی ساختار نهایی پوست گشته و ظاهری شاداب و هموار به این لایه الحاق می شود .

لیزر آر اف فرکشنال

کاربرد لیزر آر اف فرکشنال

امروزه لیزر آر اف فرکشنال کاربرد های اثربخش و مفیدی در پزشکی زیبایی دارد که در ادامه پرطرفدار ترین کاربرد های این روش معرفی می شود .

لیفت صورت

با این روش می توان اقدام به لیفتینگ صورت و سفت کردن پوست آن نمود . در مطب خانم دکتر شبنم مهدوی با کمک این تکینک می توان شل شدگی پوست را درمان کرده و ساختاری منسجم تر و با قوام تر به این بخش افزود . استفاده ا این دستگاه برای لیفتینگ از جمله راهکارهای کم تهاجمی و سبک برای بهبود ساختار پوست است . همچنین اثرات لیفتینگ و سفتی پوست با آر اف فرکشنال در دو دوره ظاهر می شود . یکی چند روز پس از درمان و دیگری 1 الی 2 ماه پس از به کارگیری درمان که می توان گفت اثر دوم تا سال ها ماندگاری دارد .

لیفت گردن

برای درمان افتادگی پوستی و شل شدگی لایه های پوست گردن یا غبغب می توان از روش درمانی لیزر آر اف فرکشنال بهره گرفت و به نحو موثری شاهد بهبودی وضعیت این نواحی بود . تمامی بیمارانی که از تکنیک مذکور برای قوام بخشی به گردن یا غبغب کمک گرفته اند ، از نتایج درمان رضایت کامل داشته و توانمندی آن را به عینه دیده اند .

حذف چروک های سطحی پوست

می توان از این تکنیک برای حذف چروک های سطحی پوست کمک گرفت و حتی ساختار دور چشم و زیر چشم را بهبود داد . لیزر این درمان به راحتی می تواند چروک های ریز را حذف کرده و سطح پوست را صاف و هموار کند .

سایر کاربرد ها

از لیزر آر اف فرکشنال می توان برای درمان اثرات جوش ، آکنه ، اسکار و کنترل چربی پوست بهره گرفت .

درمان لیزر فرکشنال

می تواند مورد استفاده برای بهبود بافت، چین و چروک و لکه بر روی گردن، قفسه سینه، بازوها و پاها باشد، اما این فقط باید توسط پزشکان انجام شود، زیرا خطر عوارض، از جمله زخم، نیز وجود دارد .

چه زمانی نتایج  لیزر فرکشنال را می بینیم؟

نتایج لیزر فرکشنال به نوع پوست شما و علت انجام لیزر کشنال بستگی دارد درمان می تواند عمیق باشد و یا ممکن است فرد دارای پوست خراب بیشتر یا کمتر باشد .
شما برخی از نتایج فوری را مشاهده خواهید کرد، اما نتایج کامل را برای 3-6 ماه مشاهده خواهید کرد. پس از بهبودی پوست، که ممکن است تا 3-14 روز طول بکشد تا به طور کامل بهبود یابد، دوره ای از 4 تا 6 هفته پس از آن وجود خواهد داشت که پوست شما کمی صورتی باشد. در طول این دوره، پوست شما صاف تر می شود و به نظر می رسد. همانطور که رنگ به حالت عادی باز می گردد، خطوط کمتری را می بینید، انعطاف پذیری کمتر و انعکاس بیشتر.

این لیزر چگونه برای زخم های آکنه و سایر زخم ها کار می کند؟

لیزر CO2 همیشه برای آکنه و دیگر زخم ها بسیار موثر بوده. اگر آن را به همان اندازه CO2 سنتی موثر باشد، باقی مانده است.

مراقبت در لیزر فرکشنال

  • در طول 24 ساعت اول پس از درمان، پوست شما ممکن است به نظر می رسد مثل اینکه آفتاب سوختگی است.
  • کمپرس یخ از 5 تا 10 دقیقه در ساعت برای 5-6 ساعت اول پس از درمان استفاده می شود.
  • پوست شما 2-7 روز پوست می کند و برای 3 تا 6 هفته صورتی خواهد بود.
  • بهبود بستگی دارد که عمق درمان شما چقدراست پس از یک هفته یا بیشتر، می توانید آرایش را برای پوشش انجام دهید.
  • به ندرت ممکن است کبودی ایجاد شود، که میتواند تا دو هفته طول بکشد.

آیا می توانم بعد از لیزر فرکشنال  بلافاصله به کار و فعالیت برگردم؟

نه، شما باید بقیه آن روز را به یخ ببرید و مراقبت از منطقه تحت درمان باشید.ولی از روز بعد می توانید به کارهای روزمره خود ادامه دهید.

سایر خدمات دکتر مهدوی :

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دکتر شبنم مهدوی .

درباره نویسنده

پاسخ