میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ :

میکرونیدلینگ نوعی درمان برای تحریک پوست به ساخت کلاژن است که در اثر این روش درمانی ، بخش های آسیب دیده پوست درمان شده و بافت های آن بازسازی می شوند این تکنیک از جمله تکنیک های جوانسازی پوست بوده و روشی است موثر برای حذف آثار ابتدایی پیری . هدف از انجام این درمان ، تغییر وضعیت ظاهری و ارتقا بخشی به ساختار پوست است .

میکرونیدلینگ

ساز و کار میکرونیدلنیگ :

در درمان میکرونیدلینگ ، سوزن های ریزی به بخش های مورد نظر پوست وارد شده و تعداد بیشماری میکروکانال را در لایه های درم و اپیدرم تولید می کنند .  به این ترتیب برای ترمیم میکروکانال های به وجود آمده ، عوامل رشد از سوی فیبروپلاست ها افزایش یافته و پلاکت های خونی نیز برای بهتر شدن وضع موجود وارد عمل می شوند . در پی این اقدام ، تولید و ساخت کلاژن شروع شده و حجم آن افزایش می یابد . علاوه بر کلاژن ، مواد الاستین نیز از سوی فیبروپلاست ها گسترش یافته و ظاهر پوست را تا حدی جوان و هموار خواهد کرد . در این تکنیک همچنین مواد کراتینوسیت به نقطه ورود سوزن ها رفته و تکثیر و ازدیاد می یابند و در پی این امر ، قطر لایه اپیدرم زیاد خواهد شد . طبق نظر دکتر شبنم مهدوی لازم است ورود سوزن به درون پوست به ترتیبی باشد که خونریزی کمی در پوست اتفاق بیفتد و دوره نقاهت و بهبودی کوتاه شود .

مزایای میکرونیدلینگ :

– مناسب برای کلیه تیپ های پوستی

– کم خطر و کم عارضه

– کوتاهی دوره بهبودی

– بالا رفتن قطر اپیدرم و در نتیجه بهبود ساختمان پوست

– بهبود وضع فاکتورهای جوانسازی پوست

میزان نفوذ سوزن های دستگاه :

عمق و نفوذ سوزن های دستگاه انواع گوناگونی دارد ؛ در مورد میکرونیدلینگ سطحی می توان گفت میزان نفوذ سوزن در لایه اپیدرم برای جوانسازی ابتدایی 0.5 میلیمتر بوده و بر روی شبکه ی سطحی اپیدرم سوراخ های خیلی ریزی تشکیل خواهد شد .

در نوع عمقی ، برای درمان اسکار ها یا ترک خوردگی های پوست ، سوزن ها بیش از 0.5 میلیمتر و تا 3 میلیلمتر به درون پوست راه یافته و موجب اصلاح ساختار پوستی به نحو اثربخشی می شوند . که به این ترتیب سلول های اپیدرم و لایه های کلاژن و الاستین افزایش حجم یافته و وضع پوست بهبود می یابد .

سوالات متداول میکرونیدلینگ

سوالات متداول میکرونیدلینگ

سوالات متداول میکرونیدلینگ

  • روش انجام میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ روشی برای جوانسازی پوست محسوب می شود که با تحریک کردن کلاژن های بدن باعث جوانسازی پوست و بهبود پوست می شود که با نفوز به لایه های میانی باعث نفوز به لایه درم می شود و زخم ایجاد می کند و پوست به ترمیم این لایه ها می پردازد و بر اثر تحریک کلاژن ها باعث بهبود در درمان جای جوش ، و هر گونه ترک های پوستی و جوانسازی پوست می شود .

مناسب برای جای جوش ، چین و چروک ، ترک های پوستی ، برطرف کردن خط خنده ، جوانسازی پوست و … می باشد .

  • عوارض میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ عوارضی ندارد و تنها عوارض آن بعد از میکرونیدلینگ ملتهب شدن و یا قرمز شدن آن است که کمی موقتی است و تا یک هفته بعد از انجام لیزر بهبود پیدا می کند شما بعد از انجام لیزر می توانید شاهد پوست شاداب و جذاب باشید .

  • روند لیزر میکرونیدلینگ چگونه است ؟

ابتدا پوست شما ضد عفونی می شود سپس پزشک لیزر که سر آن از سوزن های ریز تشکیل شده را بر پوست شما فرو می برد و بعد از آن بر روی پوست شما پماد می زد .بعد از انجام لیزر میکرونیدلیگ امکان دارد کمی پوست شما خراشیده شود نگران نباشید زیرا همین عامل است که باعث می شود پوستی شاداب ایجاد شود .

  • اقدامات لازم بعد از میکرونیدلینگ چیست ؟

بعد از میکرونیدلینگ پوست قرمز می شود و کمی التهاب پیدا می کند توصیه می شود بعد از درمان تا 72 ساعت از لوازم آرایشی استفاده نکنید و طبق دستور پزشک از پماد های ترمیم کننده و آبرسان در زمان مقرر استفاده کنید و فراموش نکنید به هنگام بیرون رفتن از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید .

  • مزایای میکرونیدلینگ چیست؟

هزینه مناسب ، مناسب برای همه ی پوست ها ، طبیعی و بسیار مناسب برای کلاژن سازی پوست و از همه مهم تر در هر قسمت بدن می توان استفاده کرد.

  • میکرونیدلینگ هر چند وقت یکبار باید انجام شود ؟

بستگی به پوست شما دارد اما به صورت معمول 6 تا 8 جلسه نیاز است لیزر میکرونیدلینگ انجام شود و فاصله ی مابین آن ها سه هفته تا یک ماه است که باز بستگی به نوع پوست دارد توصیه می شود اگر تصمیم به انجام میکرونیدلینگ گرفته اید جلسات را منظم و طبق زمان تعیین شده ادامه دهید تا نتیجه بهبود سریع تر باشد .

سایر خدمات دکتر شبنم مهدوی :

لیزر فرکشنال

درمان کک و مک

جوانسازی پوست

تزریق ژل

و . . .

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دکتر شبنم مهدوی .

 

درباره نویسنده

پاسخ