نکات مهم درباره لیزر موهای زائد

نکات مهم درباره لیزر موهای زائد

لازم است داوطلبان و مراجعینی که قصد انجام لیزر موهای زائد را دارند ، اطلاعاتی را در این باره کسب نمایند تا درمان موفقیت آمیز و بی خطر شود . در این متن نکات مهم درباره لیزر موهای زائد را بیان می کنیم .

نکات مهم درباره لیزر موهای زائد

ناراحتی های پوستی

اگر به تبخال های پی در پی دچار می شوید ، لازم است حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید . تا داروهای ضد تبخال در روزهای قبل و بعد از لیزر موهای زائد تجویز شود .

چنانچه هر نوع عفونت پوستی در ناحیه لیزر هستید ، لازم است جلسه لیزر را به تعویق بیندازید . به این ترتیب که اگر جوش چرکی ، تبخال یا عفونت های این چنینی دارید ، به پزشک و کارشناسان لیزر خود اطلاع دهید تا بهترین تدابیر برای پوست و موی شما اندیشیده شود .

چنانچه مبتلا به بیماری پسوریازیس یا برص می باشید ، لیزر موهای زائد موجب بروز لکه های بیماری می شود به هیمن دلیل توصیه می شود مبتلایان به این بیماری ها لیزر نکنند .

یکی از نکات مهم درباره لیزر موهای زائد اینست که پیش از شروع درمان ، از ضد آفتاب های قوی کمک بگیرید و پس از درمان و طی ماه های متوالی که این امر ادامه دارد ، این عمل را ادامه دهید . تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض اشعه آفتاب خودداری کنید .

اگر پوست خود را برنزه کرده اید یا اگر در معرض تابش آفتاب رنگ پوستتان تغییر کرده است ، لازم است تا زمان برگشت رنگ پوست و طبیعی شدن حالت آن از لیزر موهای زائد خودداری نمایید .

ویژگی های موها

توجه کنید که هر اندازه تارهای مویی ضخیم و مشکی باشند و پوست فرد روشن تر باشد ، نتیجه درمان ایده آل تر و سریع تر ظاهر می شود .

در طول دوره درمان و سه هفته قبل از شروع آن از اپیلاسیون یا ریشه کن نمودن موهای مورد نظر خودداری کنید و برای اصلاحشان از ژیلت یا تیغ کمک بگیرید .

مصرف دارو

یکی دیگر از نکات مهم درباره لیزر موهای زائد ، مصرف دارو است . به این معنا که اگر به مصرف داروهایی مثل فنی توئین ، سیکلوسپرین ، پنی سیلین و کورتون مبادرت می ورزید ، حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید . زیرا مصرف آین داروها خود موجب پرمویی می شوند .

سایر خدمات دکتر مهدوی :

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دکتر شبنم مهدوی .

درباره نویسنده

پاسخ