هایفوتراپی

هایفوتراپی

هایفوتراپی از جمله تکنیک های درمانی نوین در جوانسازی پوست است با کمک این روش ظاهر پوست کشیده ، سفت و با قوام و شاداب می شود . کاربرد تکنیک هایفوتراپی به گونه ای است که نیازی به جراحی و روش های تهاجمی نبوده و می توان نتایج مفید را به عینه مشاهده کرد . خانم دکتر شبنم مهدوی با ارائه مفید ترین تکنیک های زیبایی ، در مطب خود خدمات درمانی هایفوتراپی را نیز به بهترین نحو ارائه می دهند و تاکنون تمامی مراجعین و داوطلبان این روش درمانی از نتایج به وجود آمده رضایت کامل داشته اند .

عمل هایفوتراپی برای جوانسازی

هایفوتراپی از انقال امواج اولترا سونت با شدت بالا و فرکانس پایین است که برای جوانسازی پوست و لیفت صورت  و در لایه های عمقی تاثیر گذار است .امواج صوت با فرکانس های بالا در گذشته به عنوان یک روش قابل تشخیص به صورت سونوگرافی مورد استفاده قرار می گرفت .از مهمترین تفاوت هایفوتراپی با سونوگرافی می توان به روش درمانی آن اشاره کرد در هایفو به علت شدت امواج بیشتری و همچنین فرکانس پایین تر باعث می شود که در زیر پوست به صورت یک نقطه کانونی متمرکز شود و تولید گرما کند به همین دلیل یک روش درمانی بسیار موثر محسوب می شود.

معمولاً برای جوانسازی پوست از روش های مختلفی چون میکرودرم ابریژن ،آر.اف  و لیزر استفاده می کنند که بر لایه های سطحی اپیدرم تاثیر می گذارند و برای لایه های عمیق تر پوستی از جراحی پلاستیکی استفاده می شد زیرا روش دیگری برای دسترسی به لایه های عمیق تر وجود نداشت در روش جراحی یک لایه از پوست جدا شده و به سمت بالا کشیده می شود و نقاط حرارتی در لایه های عمیق تر به صورت مستقیم با امواج الکتروفرکانسی انجام می شود به همین صورت لیفتیگ صورت می گرفت . امروزه هایفوتراپی از روش های بسیار مدرن است  که بر لایه های عمیق تر پوستی انجام می شود و لایه ی اپیدرم دست نخورده باقی می ماند.

قیمت هایفوتراپی

با توجه به پوست افراد قیمت هایفوتراپی متفاوت است مثلاً بعضی از افراد علاوه بر اینکه دچار افتادگی زیاد هستند مشکلات دیگری چون باز بودن منافذ پوست لک یا جای جوش دارند و برای درمان باید از روش ترکیبی استفاده کرد. روش ترکیبی از هایفو برای  لایه های عمیق تر استفاده می شود  و باعث جوانسازی پوست و لیف می شود و میکرونیدلینگ برای لایه برداری سطح پوست استفاده می شود .در واقع با توجه به اینکه روش ترکیبی بسیار موثر تر می باشد بنابراین هزینه آن بیشتر خواهد بود.

تعداد جلسات هایفوتراپی

معمولاً در همه ی قسمت های بدن و به صورت یک جلسه انجام می شود و دارای ماندگاری بسیار بالا می باشد که حدوداً این ماندگاری بالای 2 سال است احتیاجی به برش ندارد در واقع یک درمان سرپایی بدون عوارض جراحی است و در مقایسه با دیگر درمان ها درد کم تری دارد که با مسکن معمولی برطرف می شود معمولاً با یک جلسه 4 تا 8 سال صورت شما  جوانتر و شاداب تر می شود.

ساز و کار 

ساز و کار این درمان به گونه ای است که با کمک امواج اولتراسوند ، لایه های کلاژن و الاستین پوستی هموار و مسطح می شوند ؛ انرژی این امواج ما فوق صوت ، به قدری بالاست که بافت های پوست را متعادل ساخته و بر عمق آن رسوخ می کند تا اصلاحات مهم را انجام دهد . دستگاه مورد استفاده برای درمان مذکور ، امکان مشاهده بخش های زیرین پوست را فراهم آورده و پزشک می تواند مناسب ترین تدابیر را برای بهبودی وضع پوست بیاندیشد علاوه بر این پس از درمان ، پوست شوع به عکس العمل ترمیمی کرده و تا ماه ها به تولید لایه کلاژن تازه می پردازد .

کاندیدای مناسب هایفوتراپی 

کسانی که پوست شلی دارند و قوام پوستشان دیگر همانند سال های جوانی نیست ، کسانی که در سنین مابین 30 تا 65 سال بوده و از بروز افتادگی و پروک های پوستی ناراحتند ، و افرادی که از ابتدا پوستشان فاقد پیوستگی و سفتی لازم بود می توانند از درمان هایفوتراپی برای بازسازی ، کشیدگی و جوانسازی پوست خود کمک بگیرند .

مزایا 

– مشاهده نتیجه درمان پس از یک جلسه استفاده

– لیفت سریع پوست صورت پس از اتمام درمان

– بهبودی بیش از پیش پوست در عرض 6 ماه

– بدون نیاز به برش جراحی و بی هوشی

– بی نیازی بیمار به رعایت اقدامات مراقبتی پس از عمل

– پرداختن به فعالی های روزمره پس از اتمام عمل

– روش ایمن ، غیرتهاجمی و راحت برای بیمار

– از بین رفتن چروک های ریز پوستی

– کندی در پیدایش آثار پیر شدن پوست صورت

– زیبایی کلی چهره به دلیل افزایش شادابی و طراوت پوست

عوارض هایفوتراپی

هایفوتراپی نسبت به دیگر روش ها دارای عوارض مختصری می باشد که شامل قرمزی و تورم در ناحیه ای که عمل هایفوتراپی صورت گرفته برای برطرف کردن آن بهتر است از کمپرس سرد در ناحیه ی مورد نظر استفاده شود این عمل به سرعت قرمزی را برطرف می کند .از مواردی که انجام هایفو تراپی بهتر است صورت نگیرد
1. قسمت های حدقه چشم به دلیل نداشتن عینک محافظ
2. ناحیه ای که غده تیروئید مشخص شده
از عوارض دیگر هایفوتراپی ندول های زیر پوستی می باشد که گذرا و موقتی می باشد که با استفاده از انتخاب مناسب کارتریج و تراکم صحیح نقاط از بروز این حادثه جلوگیری می کند .

موارد منع هایفوتراپی

1. صرع
2. آکنه کیستیک
3. مصرف داروهای ضد انعقاد خون
4. ترومبوز با ترومبوفلبیت
5. وجود پروتز فلزی بزرگ در بدن
6. کاردیوپاتی
7. عفونت فعال در موضع
8. بارداری و جراحت پوست
موارد منع نسبی
1. دوران شیردهی
2. دیابت کنترل نشده
3. مصرف داروهای که ترمیم زخم به عقب افتاده می شود .
4. به طور کل هر عاملی که موجب ضعیف تر شدن سیستم ایمنی بدن شود.

هایفوتراپی

هایفوتراپی

HIFU با ارائه انرژی متمرکز آکوستیک به سه عمق مختلف در لایه های پوست کار می کند. پاسخ بدن به بهبود طبیعی زخم بدن موجب تشکیل کلاژن جدیدی می شود که منجر به سفتی طولانی مدت پوست می شود.

این تکنیک بلند کردن پوست غیر جراحی تبدیل به یکی از بهترین درمان های ما شده است. HIFU همچنین می تواند به طور دائم برای کاهش چربی استفاده شود ، وقتی انرژی آکوستیک در عمق 1.3cm و 8mm متمرکز شده است، سلول های چربی را از بین می برد.

فرکانس بالا موج اولتراسوند موجب گرم شدن زیر پوست می شود، به طور موثر از بین بردن سلول های چربی و سفت کردن پوست در منطقه تحت درمان است.

سلولهای درمان شده از طریق یک فرآیند حذف طبیعی از طریق سیستم لنفاوی از بین می روند. مهمتر از همه این روند حذف تا 3 ماه پس از درمان ادامه دارد.

دلایلی که باعث می شود هایفوتراپی انجام دهیم ؟

  • علائم اولیه پیری پوست
  • سفت کردن پوست
  • جوانسازی پوست
  • لیفت کردن پوست
  • لیفت فک
  • لیفت چانه
  • از بین بردن چین و چروک
  • از بین بردن غبغب

هایفوتراپی چگونه کار می کند

برای سفت شدن پوست انرژی متمرکز آکوستیک ناحیه انعقادی حرارتی را در سه عمق انتخابی مختلف ایجاد می کند، و پس از آن واکنش بهبود زخم باعث تشکیل کلاژن جدید می شود و در نتیجه ایجاد و تقویت پوست در طولانی مدت می شود.

هایفو متمرکز 1.5mm، 3.00mm و 4.5mm می باشد. این قطعه دست برای درمان خطوط و چین و چروک در منطقه ای است که توصیه می شود .

جنبش کنترل شده این دستگیره به شبکه ای از پوست درمان می شود. هیچ خرابی در ارتباط با یکی از این روش ها وجود ندارد.

غده غیر انسدادی و لنفاوی کشنده

تنفس پوست و سفت شدن گردن، بازوها، باسن ها و منطقه شکمی. د ربعضی موارد هایفوتراپی  همچنین می تواند برای کاهش چربی استفاده شود.

سوالات رایج هایفوتراپی

هایفوتراپی به چه روشی انجام می شود ؟

هایفوتراپی  روشی است که برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد ابتدا دکتر مهدوی ناحیه مورد نظر را ضد عفونی می کند سپس دستگاه را به آرامی بر روی پوست شما می کشد این روش نیازی به بیهوشی ندارد و توسط بی حسی موضعی انجام می شود .

مدت زمان انجام هایفوتراپی چه قدر است ؟

مدت زمان انجام هایفوتراپی را نمی توان به طور قطعیت بیان کرد اما بستگی به میزان افتادگی و جنس پوست شما دارد اما به صورت تقریبی یک ساعت است و خوشبختانه فرد در همان جلسه ی اول می تواند تغییرات را مشاهده کند . خوشبختانه هایفوتراپی روشی است که بعد از همان جلسه شما متوجه تغییرات خواهید شد .

آیا بعد از انجام هایفوتراپی فرد نیاز به استراحت دارد ؟

از آن جایی که روش هایفوتراپی روشی است که بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود و به صورت سرپایی توسط پزشک انجام می شود نیازی به استراحت نیست ، پس از هایفو بیمار می تواند به کارهای روزمره خود برگردد .

آیا قبل از هایفوتراپی نیاز به اقدامات خاصی است ؟

خیر برای انجام هایفوتراپی نیازی نیست اقدامات خاصی انجام دهید بهتر است قبل از انجام هایفو در صورتی که آرایش دارید به صورت کامل بشورید .

آیا انجام هایفوتراپی در سن خاصی انجام می شود ؟

خیر هایفوتراپی در هر سنی انجام میشود اما بهتر است وضعیت پوست شما توسط پزشک بررسی شود .

آیا بعد از انجام هایفوتراپی پوست دچار خراشیدگی و یا لک می شود ؟

خیر روش هایفو روشی است که بر لایه های سطحی هیچ گونه آسیبی نمی رساند و فقط بر لایه های زیرین پوست تاثیر می گذارد و باعث لیفت و جوانسازی پوست می شود .

سایر خدمات دکتر شبنم مهدوی :

لیزر فرکشنال

درمان کک و مک

جوانسازی پوست

تزریق ژل.

و . . .

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دکتر شبنم مهدوی .

درباره نویسنده

پاسخ