چه افرادی نباید تزریق بوتاکس انجام دهند ؟

چه افرادی نباید تزریق بوتاکس انجام دهند ؟

کسانی تزریق بوتاکس انجام دهند که به آن نیاز دارند برای مثال نوجوانی که هیچ گونه چین و چروک در پوست آن وجود ندارد نیازی نیست از تزریق بوتاکس استفاده کند بوتاکس یکی از تزریقاتی است که جای خود را در بین عمل های زیبایی باز کرده و در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد .

تزریق بوتاکس و نواحی خاص

با تزریق بوتاکس ناحیه ای که تزریق شده عضله آن از کنترل خارج می شود و قدرت انقباض و انبساط را می گیرد در صورتی که با وجود این ویژگی اگر در قسمتی بیش از اندازه تزریق شود باعث عوارضی چون اختلال در تنفس و حتی مرگ می شود بنابراین بهتر است در صورت تمایل به تزریق بوتاکس به پزشک مراجعه کنید تا با اندازه ی تزریق درست در نواحی خاص به بهبود شما کمک کند .بهتر است بدانید تزریق بوتاکس در همه نواحی صورت امکان پذیر نمی باشد مثلاً اگر در ناحیه گردن تزریق شود قدرت بلع را مختل می کند و یا اگر در ناحیه اطراف لب زده شود باعث می شود به خوبی نتوانید صحبت کنید با بخندید .

تزریق درست بسیار مهم است که حتماً باید زیر نظر دکتر  پوست صورت بگیرد اگر تزریق در زیر پلک یا پیشانی درست صورت نگیرد باعث افتادگی پلک یا دوبینی می شود و حتی امکان دارد در موقع خواب در بستن پلک دچار مشکل شوید. البته اگر فرد فقط در قدرت عضله یا عصب یک طرف صورت مشکل داشته باشد تزریق باید در دو طرف با دوزهای متفاوت انجام شود یا اینکه نقطه مقابل دست نخورده باقی بماند .پزشک باید با در نظر گرفتن این موارد بوتاکس را در ناحیه درست ومقدار دوز مناسب تزریق کند.

تمام عوارض تزریق بوتاکس موقتی هستند

در صورتی که فرد بعد از تزریق بوتاکس دچار افتادگی پلک شده باشد باید کمی صبور باشد تا اثرات دارو از بین برود از آنجایی که بوتاکس عارضه ی طولانی مدتی ندارد و باید هر 4 تا 6 ماه تکرار شود بنابراین در صورت هر گونه عوارض هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت و موقتی می باشند . البته در صورتی که در جای نا مناسب تزریق شود یا استاندارهای مناسب را نداشته باشد زیرا د ر غیر صورت باعث بروز حساسیت در فرد می شود.

چه افرادی نباید تزریق بوتاکس انجام دهند ؟

  • کسانی که به اختلالات سیستم عضلانی یا سیستم عصبی مبتلا هستند .
  • عفونت فعال در ناحیه ی تزریق
  • ایجاد تبخال در ناحیه ی تزریق
  • بانوان باردار و شیرده
  • افرادی که دچار سیستم دفاعی ضعیف هستند
  • کسانی که از داروهایی با دوز بالا استفاده می کنند.

برخی از خدمات دکترشبنم مهدوی

لیزر فرکشنال

هایفوتراپی

میکرودرم ابریژن

تزریق بوتاکس

تزریق چربی

تزریق ژل

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

تماس با ما

ایران، تهران، ميدان صنعت ، خ شهيد فرحزادي ، چهارراه دريا ، خ نوراني،خ فخار مقدم ، نبش حافظي ، پلاك ١١و ٩ طبقه اول واحد ٢

۲۲۴۰۹۰۶۴

درباره نویسنده

پاسخ